Analiza oferty dla klientów indywidualnych w Inteligo

1 lipca 2015

Inteligo miało być przebojem, odpowiedzią banku PKO BP na nowoczesne potrzeby konsumentów. Niestety, pomysł został niewykorzystany tak, jak należy, a Inteligo obecnie plasuje się gdzieś na szarym końcu, gdy mowa o rankingach ofert banków internetowych.

Inteligo jest elektroniczną platformą PKO Banku Polskiego. Od chwili, kiedy zaistniała na rynku, obsługuje już setki tysięcy klientów. Kredyty, konta bankowe, lokaty, produkty oszczędnościowe i inwestycyjne, ubezpieczenia – to tylko wycinek oferty Inteligo. Sprawdźmy, jak prezentuje się na tle propozycji pozostałych banków.

Konto Indywidualne Inteligo

Konto Indywidualne Inteligo to ciekawa oferta rachunku osobistego. Ciekawa między innymi dlatego, że jest to konto internetowe, za którego prowadzenie właściciel nie zapłaci ani grosza. Nie zapłaci też za:

  • wypłaty z bankomatów PKO BP i BZ WBK,
  • przelewy krajowe oraz zlecenia stałe,
  • wydanie karty.

Założyć konto jest bardzo łatwo, wystarczy tylko złożyć wniosek przez Internet. Bank oddzwoni w celu potwierdzenia danych, kurier przywiezie umowę do podpisu i konto zostanie aktywowane. Prosto i skutecznie.

Konto Wspólne Inteligo

Konto Wspólne to kolejny rachunek od Inteligo, za założenie i prowadzenie którego również klienci nie zapłacą. Nie zapłacą także za karty wydane współwłaścicielom tego konta oraz za wypłaty z bankomatów PKO BP i BZ WBK, a także za przelewy krajowe oraz zlecenia stałe.

Wśród innych tego typu kont, konto Inteligo wydaje się korzystną ofertą i warto ją bliżej sprawdzić. Założenie konta wspólnego odbywa się na podobnych zasadach jak w przypadku konta indywidualnego.

Pożyczka Online nawet w 10 minut

Z pewnością jest to szybka pożyczka, o którą jest obecnie w bankach dość trudno. Starać się można w tym banku nawet o 20 tys. zł i to bez kredytowanych kosztów. Okres spłaty tej pożyczki wynosi aż 8 lat.

Wystarczy tylko złożyć wniosek online i jeżeli niej będą potrzebne dodatkowe dokumenty, wszystko odbywa się bardzo szybko. Umowę dostarczy oczywiście kurier, ale można też złożyć na umowie podpis elektroniczny, jeżeli takowym dysponujemy.

Lokata online

Ciekawa chociaż nie najwyżej oprocentowana Lokata Wzrastająca to lokata progresywna, oferująca zysk do 3,60 proc. w skali roku. Minimalna kwota depozytu wynosi 2 tys. zł, a maksymalna – 35 tys. zł.

A jak wygląda oprocentowanie w okresach trwania lokaty? W pierwszym miesiącu jest to 0,30 proc., 0,60 proc. w drugim i 3,60 w trzecim. Praktycznie więc reklamowa oferta oprocentowania lokaty wzrastającej osiąga 3,60 proc. dopiero w trzecim miesiącu trwania tej lokaty.