Auta używane z gwarancją

24 lutego 2012

Jeżeli chcemy nabyć auta używane z gwarancją jakości oraz z pewnego źródła na chwile obecną nie ma z tym żadnego problemu. Na czym polega tego typu gwarancja oraz co może sfinansować nam nasze być może wymarzone cztery kółka?
Każdy z nas chce mieć zaufanie do samochodu który kupuje. Nie wyobrażalny jest dla nas fakt, że po wyjeździe np. z komisu samochodowego musimy wzywać pomoc drogową. Auta nowe mają okres gwarancyjny bezpośrednio realizowany przez producenta, jednak wysoka konkurencja na rynku wtórnym zmusiła dużych graczy zajmujących się pojazdami używanymi do wprowadzenia gwarancji również na tę kategorię pojazdów.

Niezawodność nie powinna być luksusem, w końcu płacimy – więc wymagamy. Bezawaryjność to konieczność. Ciekawym rozwiązaniem uraczył nas GeneralMotors, który wprowadził gwarancję typ G2 do samochodów różnych marek sprzedawanych w salonach opla.
Do dyspozycji mamy trzy rodzaje gwarancji G2: Premium, Select i Economy. Każdy z segmentów ma różną specyfikację i inne korzyści. Gwarancje do lat 2 przydzielane są pojazdom do lat 8 z przebiegiem nie większym niż 180tys km. W zależności od osobistych wymagań klienta dealer proponuje optymalny segment.
Na auta używane z gwarancją przewidziana jest sprzedaż ratalna w formie kredytu lub leasingu. Wszystkie formalności możemy załatwić bezpośrednio u dealera bez konieczności odwiedzania poszczególnych placówek bankowych w celu uzyskania finansowania. Dealerzy współpracują z najkorzystniejszymi ofertowo bankami oraz udzielają wszelkich niezbędnych informacji – dla naszych potrzeb oraz możliwości ustalony zostanie okres kredytowania, najbardziej optymalny dla nas typ rat oraz bank. Dla chętnych przedstawiane są symulacje kredytowe wraz z udzieleniem niezbędnych informacji.
Pamiętajmy, że w przypadku leasingu konieczne jest ubezpieczenie autocasco, które również możemy wykupić bezpośrednio na miejscu gdyż placówki współpracują z dużą ilością firm ubezpieczeniowych.