Banki

16 września 2011

Konta bankowe posiada większość Polaków, bowiem jest to najprostszy i najbezpieczniejszy sposób na przetrzymywanie swoich pieniędzy oraz prowadzenie transakcji finansowych. Niestety należy pamietać, że na pieniądzach zdeponowanych na kontach w bankach niewiele zarobimy, a wręcz przeciwnie dopłacimy do tego interesu, ponieważ najczęściej zapłacimy za prowadzenie konta, przelewy i wybranie gotówki, a konto bankowe najczęściej jest śladowo lub w ogóle nie oprocentowane. Dlatego ci, którzy chcą oszczędzać, liczą na to, że ich pieniadze w jakiś sposób będą procentowały i lokują je na kontach oszczędnościowych, które są już dośc wysoko oprocentowane, a w niektórych przypadkach nawet wyżej oprocentowane od lokat bankowych.
Według najnowszych badań dotyczących kont bankowych na pierwszym miejscu ulokował się mBank, na drugim bank Inteligo. Niezadowolone są osoby, które posiadają konto bankowe multibank. I żałują swojego wyboru.
– Mam konto bankowe multibank od 2006 roku, co roku podwyższają opłąty za wszystko. Obsługa w oddziale banku nieudolna, brak reklamowanych doradców klienta (mam bardzo duże obroty na rachunku a zero wsparcia z banku). Nie polecam jako banku dla firm- oszukują na kartach kredytowych- nie pozwalają zrezygnować z karty. Infolinia i zgłaszenie reklamacji to kpina i koszmar. Przelewy od kontrahentów z zagranicy potrafiły iść wiele dni (powyżej tygodnia), dlatego wybieram bank Inteligo- mówi jeden z internautów.
I tak jest faktycznie. Czytając opinie w internecie możemy zauważyć, że Multibank chyba robi wszystko, aby nie mieć zwolenników.
Szafowanie zaletami, rabatami, oprocentowaniem, opłatami rachunków oszczędnościowych nie zawsze idzie w parze z rzeczywistością, natomiast często są one obwarowane zakazami nakazami, przestrzeganie tych zapisów na ofertach i unowach najczęściej zapisane jest małymi, ale to bardzo małymi literkami. Dlatego przed podjęciem decyzji należy bardzo dokładnie przeanalizować ofery bankowe i wybrać konto bankowe, które najbardziej nam odpowiada.