Jesień nie przeszkadza

14 października 2011

 

To najczęściej wiosna zawsze sprzyja wszelkiego rodzaju porządkom, przebudowom i remontom, ale jesień również nie przeszkadza, bowiem najczęściej remonty i adaptacje odbywają się najczęściej w pomieszczeniach zamkniętych. Sprzątanie, malowanie, przestawianie, ale także prace poważniejsze takie jak właśnie przebudowy, dobudowy oraz wszelkie inne prace remontowe. Jeżeli decydujemy się na przeprowadzenie takiego remontu w naszym mieszkaniu powinniśmy wszystko dokładnie przemyśleć, przeanalizować i obliczyć koszty. Materiały, narzędzia, opłacenie fachowców, to wszystko kosztuje. Jeżeli nie dysponujemy odpowiednimi środkami finansowymi pomoże nam kredyt na remont. Banki mają w swojej ofercie również takie kredyty.

– Jeżeli jest to małe przedsięwzięcie, jakieś malowanie czy też odnowienie podłogi, wymiana drzwi lub okien, to oczywiście wystarczy nam niewielkie wsparcie finansowe, zwykły krótkoterminowy gotówkowy kredyt na remont o który niestety teraz jest dość trudno. Banki niestety są bardzo wymagające w przydzielaniu podobnych kredytów. Ale jeżeli posiadamy zdolności kredytowe i jeżeli spełniamy wszystkie warunki jakie stawia przed nami bank, to mimo wszystko możemy liczyć na przyznanie takiego kredytu – powiedział jeden z kredytobiorców.

Możemy też w razie potrzeby i w skrajnych przypadkach zwrócić się o pomoc do parabanków , które raczej nie robią żadnych problemów z pożyczeniem pieniędzy i taki kredyt na remont bardzo szybko byśmy załatwili, ale może okazać się i z pewnością okaże się, że przez cały czas będziemy spłacać tylko odsetki, a kapitał pozostanie nienaruszony. Umowy w tych firmach są tak skonstruowane, a kredyty tak drogie, że lepiej jednak nie korzystać z pomocy tych instytucji. Jeżeli natomiast mamy zamiar przeprowadzić poważny remont domu czy mieszkania, to banki taki poważny kredyt na remont banki również mają w swojej ofercie. Są to kredyty hipoteczne, o które jest zdecydowanie łatwiej niż o zwykłe kredyty gotówkowe, bowiem w tej sferze kredytowej banki znacznie złagodziły już swoją politykę kredytową i nadal ją łagodzą. Na przykład w banku gospodarstwa żywnościowego można taki hipoteczny kredyt na remont otrzymać nawet bez bankowej prowizji. Kredyty bez prowizji to coraz częstsza oferta banków, mogą też zmniejszać swoje marże, a także finansować budowę, zakup lub remont mieszkania kredytobiorcom, którzy nie dysponują wkładami własnymi. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze oferty i banku należy wszystko dokładnie sprawdzić. Aby starać się o kredyt na remont należy przygotować też odpowiednie dokumenty. Z pewnością w takich sytuacjach niezbędny będzie kosztorys oraz harmonogram prac remontowych. Najczęściej też banki wymagają, aby takie dokumenty przygotowała osoba z uprawnieniami budowlanymi. Pamiętać przecież należy, że najczęściej taki większy kredyt wypłacany jest transzami, więc opinia fachowców ma tu decydujące znaczenie. Przy kredytach na remont czy modernizację domu lub mieszkania potrzebne też będzie pozwolenie na użytkowanie tej nieruchomości, czyli akt własności, bądź przydział mieszkaniowy, a także operat szacunkowy nieruchomości. Najlepiej jednak skonsultować wszystko z bankiem, który dokładnie wyjaśni jakie dokumenty są wymagane i w jaki sposób przeprowadzić całą operację.