Jeżeli go nie ma ma się kłopoty

22 kwietnia 2014

Czy jest kryzys czy go nie ma każdy kto funkcjonuje w biznesie czy tez nawet niekoniecznie powinien mieć swój plan finansowych aby nie działać po omacku. Tak więc plan finansowy powinna mieć każda funkcjonująca na rynku firma i każda rodzona również powinien posiłkować się zaplanowanym budżetem, czyli mieć również swój plan finansowy.

Musimy żyć z ołówkiem w ręku ponieważ jeżeli nie będziemy tego robić możemy mieć naprawdę poważne kłopoty. Oczywiście łatwiej jest żyć i planować kiedy nie ma kryzysu, kiedy sytuacja finansowa naszej gospodarki jest jasna i przejrzysta, kiedy dysponujemy duża gotówką i nie musimy martwić się o jutro. No i nie należy się spodziew3ać niespodzianek jakich nie brakuje w kryzysie. Kryzys to zawsze wielka niewiadoma, a poza tym jeżeli chodzi o firmy to nawet jeżeli mają dobrze przygotowane budżety to nigdy nic nie wiadomo co może wyniknąć w trakcie trwania kryzysu kiedy nie ma tak naprawdę finansowania zewnętrznego, kiedy banki odwracają się od firm i kiedy rząd również niewiele robi dla małych i średnich firm. Dobrze że jeszcze firmy mogą skorzystać z leasingu, bowiem jeżeli nie byłoby firm leasingowych, jeżeli nie mogłyby skorzysta z leasingu to z pewnością o wiele więcej byłoby bankructw. Poza tym doskonale wiemy że z leasingu mogą również skorzystać zwykli konsumenci i korzystają tym bardziej w kryzysie kiedy kredyty są tak drogie a banki nie są już tak chętne do udzielania kredytów samochodowych. Zwykli konsumenci jak już na wstępie zaznaczyliśmy również maja swój plan finansowy który pozwala między innymi nie tylko na zapewnienie płynności finansowej rodziny ale również na taki zakupy, czy też sfinansowanie wejście w posiadanie takich czy innych przedmiotów.

To trudny czas dla nas wszystkich, to trudny czas zarówno dla przedsiębiorstwa jak i nas wszystkich. Z pewności dla tych którzy maja jakiś plan finansowy jest łatwiej jeżeli takiego planu nie maja powinni spodziewać się kłopotów.