Oblicz sam

31 grudnia 2011

Przed transformacją polityczno-gospodarczą Polacy nie mieli zielonego pojęcia o bankowości elektronicznej, o bankomatach oraz kartach kredytowych. Ba, niewielkie też mieli pojęcie o internecie w ogóle. Bankowość elektroniczna, efinanse, wtedy nawet u nas nie raczkowały. Przełomu w polskim systemie bankowych dokonaly właśnie przemiany polityczno-gospodarcze i przejęcie ze świata wiele nowości technicznych, w tym bankowość internetową. Początkowo, bankowość elektroniczna nie cieszyła się w Polsce wielkim zainteresowaniem. Z pewnością jedną z przyczyn był ograniczony dostęp do internetu. Na początku lat dziwięćdziesiątych internet nie był w w naszym kraju tak rozpowszechniony i dostępny jak dzisiaj. Nasi rodacy nie mieli też zielonego pojęcia co to są karty kredytowe, jak funkcjonują i jak korzystać z bankomatów, których wcześniej w Polsce nie było. Teraz trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek funkcjonowanie bez sieci oraz elektronicznych transakcji bezgotówkowych. Szczególnie dotyczy to firm. Czy ktoś teraz może sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie firmy na tak zwaną piechotę, czy też załatwianie transakcji finansowych wożąc gotówkę w teczce?
Oczywiście jest to niemożliwe tak jak niemożliwe jest, a w zasadzie znacznie utrudnione, płacenie rachunków na poczcie czy w bankach stojąc przy tym w kilometrowych kolejkach. Bankowość elektroniczna jest zbawieniem. Pozawala nam przy tym zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy, a poza tym mamy dostęp do swoich kont przez 24 godziny na dobę. Pierwszym bankiem internetowym w Polsce jest mbank i najczęściej w tym banku, szczególnie ludzie młodzi, mają swoje konta bankowe i powierzają temu bankowi swoje finanse.
Szczególnie szeroką ofertę mbank przygotował w branży kredytowej. Oferta mbank kredyt gotówkowy czy też mbank kredyt samochodowy kalkulator jest na tyle atrakcyjna, że klientów w tej branży kredytowej bank ten ma coraz wiecej. Kredyt gotówkowy w mbanku to sprawa nad wyraz prosta i co najważniejsze skuteczna, mbank kredyt gotówkowy proponuje bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko podpisać ramową umowę kredytową i gotówka wpłynie na nasze konto. Podobnie działa mbank kredyt samochodowy, chociaż w tym przypadku jest nieco więcej formalności.
Wniosek kredytowy można złożyć poprzez internet w mkiosku, centrum finansowym lub dzwoniąc na mlinię pod numer telefonu 0801300800 lub pod telefon komórkowy 6913 62265. Sprawa nieskomplikowana, szybka i bezkolizyjna. Możemy zapewnić, że wniosek na kredyt gotówkowy będzie rozpatrzony nawet w 15 minut, jeżeli bank nie będzie miał zastrzeżeń do klienta. Jeżeli chodzi o mbank kredyt samochodowy kalkulator to procedury są podobne. Jeżeli jednak będą jakieś niejasności bank może zażądać uzupełnienia dokumentów.
Banki elektroniczne z reguły mają tańsze produkty oraz usługi z przyczyn oczywistych, ponieważ nie zatrudniaja rzeszy pracowników oraz nie mają na utrzymaniu tylu drogich placówek.