Porównanie ofert

30 listopada 2011

 
Bankom zawsze zależało na naszych pieniądzach i nadal zależy, szkoda tylko, że najczęściej widzą w tym tylko własny interes. W związku z tym nie zawsze są uczciwe w stosunku do swoich klientów. Nic więc dziwnego, że zabiegają o klienta najczęściej tylko po to, chociaż nie na tyle na ile klienci by tego oczekiwali.
Jeszcze do niedawna banki dosłownie biły się o klientów, o ich pieniądze, oszczędności, prześcigały się w ofertach, oprocentowaniach kont i lokat bankowych oraz ulgach w opłatach bankowych. Teraz już tego nie ma, aczkolwiek Polacy nadal mają do polskich banków zaufanie skoro przetrzymują na kontach bankowych prawie 900 miliardów złotych. Niestety najczęściej osobiste konta bankowe są nie oprocentowane, lub oprocentowane w tak minimalny sposób, że najlepiej jakby banki się nie ośmieszały i tego oprocentowania w ogóle by nie było. Jak bowiem nazwać decyzję banku pekao sa, którego zwykłe konto bankowe oprocentowane są na… 0,01%? Gdyby pieniądze ze zwykłych kont klienci banków zainwestowali na przykład w lokaty, bądź złożyli na rachunki oszczędnościowe mieliby przynajmniej zagwarantowane odsetki. A tak mają tylko same kłopoty, chyba, że zaletą takich kont można byłoby nazwać kredyty w ror.
Na palcach jednej ręki można wyliczyć banki, które dają uczciwe oprocentowanie kont osobistych. Są na przykład wśród nich bank ochrony środowiska oraz toyota bank. Ale nie ma nic za darmo, bowiem i boś i toyota bank mają też swoje wymagania, o których klienci najczęściej dowiadują się dopiero przy podpisywaniu umowy. No i za rozwiązanie umowy, czyli likwidację konta też trzeba zapłacić. Tak czy inaczej Polacy nie trzymają już kasy w domu, a raczej na kontach w bankach. Powinni tylko pamiętać, że mają prawo wyboru, najlepiej wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę, dlatego najlepszym wyjście jest porównanie ofert. Pamiętajmy też o jeszcze jednej ważnej rzeczy, posiadacze kont bankowych mogą liczyć na kredyty w ror, ponieważ jeżeli bank ma wgląd do konta klienta i jego finansów, przyznając takie kredyty w ror niczego specjalnie nie ryzykuje.
Dużą zaletą konta bankowego jest możliwość szybszego i pewniejszego uzyskania kredytu, bowiem kredyty w ror są przyznawane przez banki, w których klienci mają swoje rachunki. Pamiętać też należy, że zawsze lepsze będzie konto w banku internetowym niż konto założone w tradycyjny sposób w klasycznym banku. Konto internetowe jest przede wszystkim tańsze w obsłudze. Sprawdźmy więc w pierwszej kolejności oferty banków internetowych, a dopiero później tradycyjnych. No i konta w bankach internetowych są dla klienta dostępne przez 24 godziny na dobę, zyskujemy więc czas i pieniądze.