Rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy

1 kwietnia 2012

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) przeznaczony jest dla osób fizycznych, które lokują swoje oszczędności oraz comiesięczne wynagrodzenia takie jak emerytury, renty oraz dochody z innych źródeł nie oparte o umowy zatrudnienia poza wpływami dotyczącymi prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Posiadając odpowiednie konto osobiste jesteśmy w stanie otrzymać odpowiednie finansowanie z minimum formalności jakim jest kredyt ROR, Która instytucja finansowa ma najkorzystniejsze dla swoich stałych klientów oraz na jakiej podstawie udzielane jest finansowanie? O tym w poniższym artykule – Zapraszamy!
Przyznawanie kredytu ROR opiera się na wyliczeniu naszej zdolności kredytowej poprzez analizę historii naszego rachunku bankowego. Uwzględniane jest średnie comiesięczne wynagrodzenie oraz wszelkie wypłaty i operacje na koncie takie jak zlecone przelewy stałe, zdefiniowane. Do analizy zostają uwzględnione szczególnie stałe comiesięczne opłaty na które składają się np. opłaty za media typu prąd, gaz, internet bądź telewizja.
Kredyt ROR w mBanku, czyli kredyt odnawialny dla stałych klientów.
Jedną z ciekawszych ofert bankowych jakie jesteśmy w stanie przeanalizować uwzględniając aktualne promocje jest oferta mBanku. Kredyt odnawialny w rachunku eKONTO daje możliwość stałego dostępu do dodatkowych pieniędzy po tzw. wyzerowaniu naszego konta. Każdy wpływ na nasze konto powoduje automatyczną spłatę zadłużenia. Dzięki takim rozwiązaniom kredyt przyznawany jest na ogół na okres jednego roku po czym zostaje automatycznie odnowiony. mBank oferuje w przypadku prawidłowego korzystania z kredytu automatycznie obniżone oprocentowanie. Zasada na której opiera się przyznawanie kredytów odnawialnych nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń. Dla banku wystarczający jest fakt o stałych comiesięcznych przychodach na jeden z naszych rachunków. Kredyt odnawialny w mBanku otrzymujemy poprzez złożenie prostego wniosku przez internet bądź kontakt telefoniczny z mLinią. Po akceptacji warunków umowy w serwisie transakcyjnym kredyt odnawialny uruchamiany jest automatycznie w przeciągu kilku chwil na naszym rachunku.