Są ważne przy kontach bankowych

5 maja 2014

Wybierając jak najkorzystniejsze konta bankowe, obojętnie czy są to konta osobiste czy tez konta firmowe najpierw dokładnie sprawdzamy oferty kredytowe ponieważ różne są oferty i różne banki. Są konta których utrzymanie mniej nas kosztuje i konta źle dobrane czyli płacimy za wie więcej niż w innych bankach.

Ale też nie zapominajmy, że banki często lubią zmieniać swoje taryfikatory i nasze konta w tym momencie drożeją.. Trudno bowiem sobie wyobrazić by banki zmniejszały opłaty między innymi za przelewy bankowe czy zlece3nia stałe, ale nie tylko bowiem opłat bankowych mamy dość dużo. Jednak z największych czynników decydujących o wartości konta bankowego czy też o kosztach konta bankowego są przelewy bankowe.

Niestety banki często manipulują przelewami bankowymi reklamując je jako bezpłatne a później okazuje się że tylko jeden przelew jest bezpłatny, a za pozostałe trzeba już zapłacić. Są też błyskawiczne przelewy bankowe które na przykład dla firm mogą być i są bardzo ważne. Dlatego dobrze jest sprawdzić na przykład ofertę kont bankowych Ing banku śląskiego który na przykład oferuje bezpłatnie takich 10 przelewów. Dla klientów indywidualnych przelewy bankowe są bardzo ważne i jeżeli przelewy bankowe sa w miarę tanie, bo na bezpłatne raczej nie możemy liczyć, to szukajmy jak najtańszych przelewów a ważne jest top przede wszystkim dla firm, które takich przelewów miesięcznie wykonują o wiele więcej niż klienci indywidualni. Poza tym nie zapominajmy że na przykład wiele polskich firm kooperuje z zagranicznymi kontrahentami oraz maj swoje placówki za granicą dlatego tak ważne są walutowe przelewy bankowe, także ważny jest koszt takich przelewów i to najczęściej determinuje wybory przedsiębiorców najlepszych kont bankowych.

Jednakże tak jak już wcześniej podkreślaliśmy zależy tylko i wyłącznie od starających się o konta bankowe – jak najlepsze konta bankowe.