Szybki kredyt gotówkowy – tylko przez Internet

19 grudnia 2016

Chcesz szybko i bezproblemowo pożyczyć gotówkę? Sprawdź czy w Twoim banku można to zrobić przez Internet.

W związku z kryzysem finansowym instytucje bankowe poświęcają większą uwagę na zdolność kredytową przyszłego kredytobiorcy i zmniejszenie ryzyka niewypłacalności zaciągniętych przez niego zobowiązań. Każdy, kto choć raz starał się o kredyt wie, że procedura kredytowa wiąże się ze sporą ilością formalności, utratą czasu oraz dodatkowym stresem w trakcie weryfikacji i oczekiwania na decyzję banku. Kryzys w znacznym stopniu wpłynął także na trudności w sprzedaży usług finansowych, więc na rynku bankowym pojawiają się coraz bardziej konkurencyjne oferty kredytów gotówkowych – niestety głównie dla stałych, sprawdzonych klientów banku.

Elektroniczna weryfikacja

Klienci banków internetowych mają możliwość załatwienia, praktycznie wszystkich, formalności drogą elektroniczną. W Polsce taką komfortową i bardzo szybką opcję oferują na przykład Alior Sync i mBank, a w przypadku tego ostatniego właściwe wypełnienie odpowiednich formularzy pozwala skrócić czas fizycznego otrzymania gotówki na konto ,nawet do kilkunastu minut. To niesamowite tempo wynika głównie z tego, że weryfikowanie internetowych wniosków przeprowadzane jest automatycznie przez komputerowe narzędzie banku.

Internetowy wniosek kredytowy

Większość pozostałych kredytodawców oferujących usługi elektroniczne ułatwia swoim klientom dopełnienie formalności przy zaciąganiu kredytu, na przykład udostępniając elektroniczną wersję wniosku kredytowego na swojej stronie internetowej. Wystarczy poprawnie wprowadzić niezbędne dane i automatycznie wysłać wypełniony formularz, który zostanie poddany weryfikacji, a po jego ewentualnej akceptacji, pracownik zaprosi kredytobiorców w dogodnym terminie do oddziału, celem uzupełnienia dokumentów. Takie udogodnienie pozwala często ograniczyć bezpośredni kontakt z oddziałem banku do tylko jednej wizyty i podpisania wcześniej przygotowanej umowy kredytowej.

Obie te formy pożyczania pieniędzy, dzięki swej prostocie są bardzo interesujące i wciąż zyskują na popularności. Trzeba jednak pamiętać, że instytucje bankowe udostępniając uproszczone procedury uzyskania kredytu, stosują najczęściej podwyższone stopy procentowe bądź inne dodatkowe koszty.