Wyliczy rentowność inwestycji

4 sierpnia 2014

Obecna sytuacja gospodarcza, finansowa, nie jest najlepsza dla działań inwestycyjnych i dlatego na przykład przedsiębiorcy nie palą się do nowych inwestycji, dom nowych rozwiązań czy rozwoju swych firm.

Prawda bowiem jest też i taka że na to potrzebne są pieniądze, ile pieniędzy na określone inwestycje jest przedsiębiorcy potrzebne pomoże nam wyliczyć kalkulator inwestycyjny.

Problem tylko w tym, że przedsiębiorcom nie jest potrzebny ponieważ jak już wspomnieliśmy kryzys nie jest najlepszym doradcą a poza tym banki dość niechętnie udzielają kredytów inwestycyjnych. Mało tego trudno jest teraz nie tylko o kredyty inwestycyjne ale również o kredyty obrotowe która czasami są bardzo pomocne w odzyskaniu płynności finansowej przez firmę. Ale nawet jeżeli przedsiębiorcy mają pieniądze, a są tacy, to jakoś nie garną się do inwestowania w rozwój swoich firm, właśnie dlatego że jest kryzys. Ale mimo kryzysu inwestorzy giełdowi a także z rynku funduszy inwestycyjnych nie uciekają od inwestowania swoich pieniędzy. A więc nieco odwrotnie niż przedsiębiorcy mimo ryzyka inwestycyjnego nadal inwestują.

Oczywiście jedni przegrywają i tracą swoje pieniędzy a inni wygrywają i maja kreślone zyski ale tak już jest na tych rynkach. By ktoś mógł wygrać ktoś musi przegrać. Problem jest tylko w wyborze inwestycji oraz wyliczeniu ewentualnych zysków i tu przychodzi z pomocą kalkulator inwestycyjny który pomaga w ocenie efektywności inwestycji, w wyliczeniu, jak już nadmieniliśmy, ewentualnych zysków. Owszem sam kalkulator inwestycyjny to nieco za mało bowiem potrzebne są bardziej szczegółowe analizy ale jest bardzo przydatny i powinno się z niego korzystać. To znaczy inwestorzy powinni korzystać z takich kalkulatorów wprowadzając w odpowiednie pola kalkulatora odpowiednie dane.

Jeżeli na przykład jakiś inwestor nie potrafi tego zrobić istnieją w takiej sytuacji doradcy inwestycyjni, maklerzy giełdowi, czy też doradcy finansowi którzy również doradzają na polach inwestycyjnych.