Z rozsądku

31 stycznia 2012

Rynek finansowy jest jednym z najważniejszych rynków na jakim przyszło nam działać jako przedsiębiorcom, biznesmenom, ludziom wolnych zawodów, zwykłym urzędnikom budżetówki, a także emerytom i rencistom, którzy usiłują przeżyć za dziadowskie świadczenia emerytalne. Każdy z nas na swoim gruncie usiłuje zarabiać pieniądze i rozsądnie je wydawać i każdy z nas ma jakiś swój plan finansowy. Bardzo ważne jest przy tym planowanie budżetu, obojętnie czy prowadzimy działalność gospodarczą, czy też żyjemy z rent i emerytur. Nasz plan finansowy musi być rozsądny, bowiem jeżeli nie będzie, to z pewnością popadniemy w tarapaty. Jeżeli nie jesteśmy pewni jakiejś inwestycji możemy, a nawet powinniśmy, zasięgnąć porady o doradcy finansowego. Takie firmy istnieją i udzielają porad z zakresu kredytów, rynku ubezpieczeń, funduszy emerytalnych, czy też inwestycyjnych. Dobrze jest poradzić się u fachowca, który zna temat, posiada wiele ofert i potrafi wybrać dla nas najbardziej odpowiednią do naszej sytuacji finansowej i rodzinnej. Tak więc jeżeli nasz plan finansowy wymaga korekt zróbmy to za pośrednictwem doradcy finansowego.
– Rzeczywiście sam szukałem kredytu i mój plan finansowa zakładał taki kredyt, a wiem jak teraz jest trudno o jakąkolwiek pożyczkę. Szukałem oferty i banku, która najbardziej by mi odpowiadała. W kilku przypadkach takie przybliżone oferty znalazłem, a przynajmniej tak mi się wydawało. Niestety po sprawdzeniu rzeczywistych warunków okazywało się, że albo ich nie spełniam, albo nie bardzo mi odpowiadają. Poza tym było to uciążliwe, bowiem zabierało mnóstwo czasu, którego i tak mi ciągle brakuje. Zdecydowałem się na doradcę finansowego i tego nie żałuję. Nie tylko znalazł mi bank, który zgodził się udzielić mi kredytu, ale także dobrał mi warunki, które były dla mnie najbardziej odpowiednie i co najistotniejsze wytrzymał to mój bilans płatniczy. Dlatego radzę wszystkim, którzy szukają dla siebie dobrego kredytu, aby zasięgnęli porady u doradcy finansowego – powiedział jeden z kredytobiorców.
– Miałem podobną sytuację, mój plan finansowy był inny, ponieważ mnie chodziło o poradę jaki wybrać fundusz bo jako początkujący inwestor nie bardzo orientowałem się jak najlepiej zainwestować swoje pieniądze. Wiem, że aby coś zdziałać na rynku funduszy inwestycyjnych trzeba na ten temat mieć określona wiedzę, ja jej jeszcze nie miałem. Doradzono mi, abym skonsultował się z firmą doradztwa finansowego co też zrobiłem. Trafiłem na bardzo kontaktowego doradcę i co najważniejsze doskonale znającego swój fach oraz rynek funduszy finansowych. Na początek doradził mi, abym zaczął od ostrożniejszego finansowania i tak też uczyniłem. Przy okazji dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy o funduszach inwestycyjnych, które później były mi bardzo pomocne. Teraz już nie potrzebuje doradców, teraz sam mogę takie doradztwo prowadzić. Kilka lat spędzonych na inwestowaniu w funduszach nauczyło mnie jak, gdzie i w co inwestować. Teraz nie mam już z tym żadnych kłopotów – stwierdzi jeden z inwestorów.